środa, 12 marca 2014

Na południe od granicy, na zachód od słońca

Tytuł postu to jednocześnie tytuł książki Haruki Murakami - jednego z moich ulubionych pisarzy. Tak się akurat złożyło, że przy malowaniu paznokci czytałam tę książkę i dlatego lakier Essie Sweet Talker dla mnie będzie się nazywał "Na południe od granicy, na zachód od słońca" . Myślę, że to nawet ładniejsza nazwa dla niego ;pNa wstępie przepraszam również za kiepską jakość zdjęć, ale pogoda nie sprzyjała kiedy akurat miałam ten lakier na paznokciach... 

 
 

 

 Gdy widzi się takie piękno, trochę nie na miejscu jest pisać o cechach lakieru, dlatego wyjątkowo w tej notce nic takiego nie będzie. Nie macie się co martwić, ten Essie zachowuje się jak typowy Essie czyli genialnie ;) Zamiast opisu, kilka cytatów z książki, może kogoś zachęcę do czytania ;p


  "Na tym świecie niektóre rzeczy można zmienić, a innych się nie da. Upływ czasu to jedna z rzeczy, których nie można odkręcić. Jeśli się znalazłeś w pewnym punkcie, to nie możesz już wrócić."

"Każdy umiera inaczej. Istnieje wiele rodzajów śmierci. Ale ostatecznie... zostaje tylko pustynia."

"Kiedy przewróci się jedna karta, wali się cały domek. I nie ma jak się wydostać z gruzów. Dopóki ktoś nie przyjdzie i cię nie wyciągnie."

"Ponieważ pamięć i odczucia są tak niepewne, tak subiektywne, zawsze polegamy na jakiejś rzeczywistości – nazwijmy ją rzeczywistością alternatywną – która udowodni prawdziwość wydarzeń. Do jakiego stopnia fakty, które uznajemy za prawdziwe, rzeczywiście takie są, a do jakiego stopnia są faktami jedynie dlatego, że tak je nazywamy – takiego rozróżnienia nie sposób dokonać. Dlatego, by uznać pewną rzeczywistość, potrzebujemy innej rzeczywistości do zrelatywizowania tej pierwszej. Lecz ta druga rzeczywistość wymaga trzeciej jako podstawy. W naszej świadomości powstaje nieskończony łańcuch i wtedy czujemy się zagubieni. Co jest prawdziwe? Czy rzeczywistość znajduje się po tej stronie zerwanego łańcucha, czy po drugiej?"

Trochę moralizatorsko dziś, mam nadzieję, że mi wybaczycie takie dziwactwa ;p

9 komentarzy:

 1. mam podobny kolor ale nie pamiętam z jakiej firmy : c

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak nie przepadam za niebieskim, to ten jest śliczny ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. piękny, uwielbiam niebieskości :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolor cudowny, ale ja nie lubię niebieskiego :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej, świetny blog! Obserwacja za obserwację? :* Pozdrawiam :)
  http://paulaa-fashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń