wtorek, 16 kwietnia 2013

Co z czym "jeść" - oczy

Hej !

Od dawna zabieram się do tego postu. Dużo czytam i postanowiłam przy pomocy kilku stron stworzyć własne zestawienie kolorów, pod kątem koloru oczu ;)


Oczywiście moja zasada to brak zasad kolorystycznych. Jednak są kolory które pasują bardzo, lub nie pasują wcale. Jednak myślę, że te które nie pasują nie zależą tylko od koloru oczu ale także od koloru cery, wielkości i kształtu oka oraz twarzy a także naturalnego i obecnego koloru włosów :)

Dlatego eksperymentujcie i nie przejmujcie się opiniami innych. TO TY MASZ SIĘ CZUĆ DOBRZE. Nawet jak walisz róż pod same oczy xD Albo nie wychodzi Ci coś np. kreski, nie przejmuj się ! Ja też nie od razu byłam dobra. Metoda prób i błędów według mnie w makijażu to jedyna słuszna droga do perfekcji ;)

Zacznijmy od... OCZU ZIELONYCH

Harmonie utworzy zielenie i błękity. Uwydatniający-kontrastujące kolor to fiolet i róż a także złoto. Kolor podkreślający oko to brąz. Zaś u pań o rudych włosach też kolor miętowy i żółty, a Kolor dopełniający kontrast to czerwień.


OCZY NIEBIESKIE

Podobno kolory harmonijne to: zieleń, żółć, fiolet i róż, zaś kolory podkreślające to brąz, czerń, złoto, miedź, a kolor kontrastowy to pomarańcz.

OCZY SZARE

Harmonijne - szare, zaś jeśli masz w swoich oczach element zieleni to podkreśli to fiolet, natomiast niebieski element podobno komponuje się z miękkimi brzoskwiniami.Kolor podkreślający to złoto, miedź i brąz.

OCZY PIWNE

Harmonijnebrązy, brzoskwinie i korale, uwydatniające czernie, błękity, fiolety, zaś kolor dopełniający to niebieski .

OCZY BRĄZOWE

Harmonijnym kolorem jest granat, czerwień, pomarańcz, zaś uwydatniające to zieleń, szary i czarny. Podkreślające oko są brązy i złoto, a kolor dopełniający kontrast to niebieski.ŹRÓDŁA:
http://www.snobka.pl/artykul/abc-makijazu-cienie-do-powiek-jakie-wybrac-16666
http://www.snobka.pl/artykul/abc-makijazu-oczy-szare-jakie-cienie-wybrac-16417
http://www.snobka.pl/artykul/abc-makijazu-oczy-zielone-jakie-cienie-wybrac-16363
http://www.snobka.pl/artykul/abc-makijazu-oczy-brazowe-jakie-cienie-wybrac-16416
http://www.zeberka.pl/art.php?id=1528

Teraz już nieco wiemy na ten temat, ale i tak trzeba dopasować do siebie kolor cienia nie tylko patrząc na oczy ;)

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ POWODZENIA
 Wasza Natalia :*

2 komentarze:

  1. pff, nie wiem jak można walić róż pod same oczy! to niezrozumiale dla mnie i to skandal! xD

    OdpowiedzUsuń